Kloubová ložiska samomazná

Radiální kloubová ložiska nevyžadující domazávání (bezúdržbová)

Radiální kloubová ložiska nevyžadující domazávání se skládají z vnitřního kroužku s vnější kulovou plochou a vnějšího kroužku s vnitřní kulovou plochou odpovídajících rozměrů. Díky své konstrukci jsou zvláště vhodná pro uložení vyžadující přenos zatížení při naklápění hřídele a tělesa, nebo tam, kde je třeba při relativně nízkých smykových rychlostech umožnit kývavé pohyby, opakované naklápěcí pohyby nebo otáčení jednoho kroužku vůči druhému.

Bezúdržbová kloubová ložiska SKF mají speciální kluzné vrstvy z moderních materiálů, které se vyznačují velmi nízkým třením. Používají se tam, kde se vyžaduje dlouhá životnost ložiska bez údržby nebo kde vzhledem k provozním podmínkám (např. nedostatečné nebo vůbec žádné mazání) nelze doporučit ložiska typu ocel na ocel. Radiální kloubová ložiska nevyžadující údržbu jsou vhodná především pro uložení, na něž působí velká zatížení konstantního směru. Střídavá zatížení jsou schopna přenášet jen v omezené míře. Proto se v takovým případech laskavě spojte s technickým servisem SKF.

Bezúdržbová kloubová ložiska SKF se vyrábějí ve třech různých kombinacích kluzných povrchů a v závislosti na velikosti a řadě ložiska se dodávají v několika různých provedeních.

Kloubová ložiska můžete zakoupit v našem eshopu.