Kloubové hlavice s domazáváním

Kloubové hlavice vyžadující údržbu

Kloubová hlavice je tvořena hlavou ve tvaru oka, přecházející do dříku. Do hlavy se jako do tělesa montuje standardní kloubové ložisko. Kloubové hlavice se dodávají s levotočivým nebo pravotočivým vnitřním nebo vnějším závitem podle normy ISO 965/1:1980. Pro některé specifické aplikace, například v případě montáže na konci ojnice nebo ke dnu hydraulického válce, se kloubové hlavice dodávají se stlačitelnou závitovou částí dříku nebo v provedení uzpůsobeném pro přivaření k jiné součásti.

Kloubové hlavice SKF vyžadující údržbu se standardně vyrábějí s kluznou stykovou plochou v kombinaci ocel na ocel a ocel na bronz. Oba typy kloubových hlavic vyžadují pravidelné domazávání. Kloubové hlavice typu ocel na ocel mají kalené a fosfátované kluzné plochy ošetřené záběhovým mazivem. Jsou velmi odolné proti opotřebení a proto jsou vhodné zejména pro uložení, která mají přenášet velká zatížení střídavého směru. Kloubové hlavice typu ocel na bronz mají kalený a pochromovaný vnitřní kroužek a bronzový vnější kroužek. Díky této kombinaci materiálů se vyznačují hladkým chodem při nedostatečném mazání.

Kloubové hlavice SKF s levotočivým závitem mají v předponě označení vždy písmeno L, jinak se jedná o závit pravotočivý. Například kloubová hlavice SILA 40 ES má levotočivý závit a SIA 40 ES pravotočivý.

Kloubové hlavice můžete zakoupit v našem eshopu.

Kloubové hlavice vyžadující údržbu