Hledat produktProdukty

Produkty

Vyhledávám

Kategorie

Vyhledávám

ARKOV posiluje svojí pozici akvizicí v České Republice

27. 2. 2020

Snimek-obrazovky-2020-02-25-v 14-54-29.pngARKOV, součást obchodní skupiny Axel Johnson International Power Transmission Solutions, posiluje svou pozici na českém trhu akvizicí společnosti TPB spol. s r.o., od 27. února 2020. TPB je místním distributorem ložisek a dalších produktů pro přenos síly a specializuje se na trh s ložisky.


„Akvizice společnosti TPB je v souladu se strategií naší obchodní skupiny spočívající v rostoucí geografické přítomnosti na našich stávajících trzích. TPB je ideálním doplňkem pro Arkov, protože mezi oběma společnostmi existuje značná synergie.“ říká Ola Sjölin, generální ředitel společnosti Power Transmission Solutions.

Společnost TPB byla založena v roce 1993 a je českým autorizovaným distributorem ložisek SKF, těsnění, řemenů a řetězů a lineárních produktů Bosch Rexroth se specializací na aftermarket pro zákazníky v široké škále průmyslových odvětví. Sídlo společnosti je v Mladé Boleslavi a druhá pobočka v České Lípě, která se nachází v severní části České republiky. Jako poskytovatel několika značek prémiových produktů je společnost v posledních 25 letech distributorem náhradních dílů pro Škoda-Auto.

„Spojením sil s TPB posílíme naši nabídku a postavení na trhu a také rozšíříme geografické pokrytí v České republice. Sortiment produktů TPB je velmi komplementární s naším, což nám umožňuje rozšířit naši nabídku produktů na místním trhu.“ říká Jiří Urban, generální ředitel Arkov.

Tomáš Kadeřábek ml., Nově jmenovaný ředitel TPB, komentuje akvizici:

„Těšíme se, že se staneme součástí ARKOV a Axel Johnson International. Být součástí velké průmyslové skupiny nám umožňuje posílit naši pozici na trhu a vést naši společnost do budoucnosti. “

Pro více informací kontaktujte:
 
Ola Sjölin, Managing Director, Power Transmission Solutions
+46 706 67 24 68, ola.sjolin@axinter.com
 
Jiří Urban, Managing Director, ARKOV
+420 602 791 261 jiri.urban@arkov.cz
 

ARKOV je od 1.1.2019 součástí Axel Johnson International, globální průmyslové skupiny, která získává a rozvíjí společnosti na strategicky vybraných specializovaných trzích, především v oblasti technických komponent a řešení průmyslových procesů. 

Skupina je aktivním a dlouhodobým vlastníkem, jehož posláním je řídit rozvoj a růst podnikání. Buduje a rozvíjí skupiny společností se sdílenými strategickými cíli, stimuluje společné iniciativy a sdílení znalostí. Axel Johnson International má šest obchodních skupin: Fluid Handling Solutions, Industrial Solutions, Lifting Solutions, Power Transmission Solutions, Transport Solutions and Driveline Solutions.  

Axel Johnson International má podnikatelskou kulturu, kde decentralizované a angažované vedení umožňuje rychlá rozhodnutí. Skupina se zaměřuje na čtyři oblasti: digitalizace, služby, udržitelnost a rozvoj lidí. 

Společnost Axel Johnson International sídlí ve švédském Stockholmu. Skupina zahrnuje více než 120 společností ve 28 zemích. Axel Johnson International je součástí švédské rodinné skupiny Axel Johnson.
SpinnerČekejte