Hledat produkt

Mobilní aplikace pomohla odhalit padělek velkorozměrového ložiska v Německu

19. 12. 2017

2017 listopad 13, 08:45 CET

Výrobce  generátorů pro vodní elektrárny, AEM-Anhaltische Elektromotorenwerk Dessau GmbH, se na SKF obrátil ohledně velkorozměrového ložiska, které pouhou hodinu po jeho namontování začalo vydávat hlasité zvuky. SKF vždy nejdříve ověřuje pravost ložiska v případě, že zboží nebylo nakoupeno z autorizované distribuční sítě, nebo když došlo k takto nápadně rychlému selhání ložiska.  

„V současné době jsou padělky ložisek vizuálně velmi zdařilé, takže běžný zaměstnanec SKF není schopen padělek rozpoznat. Proto používáme aplikaci, díky které dokážeme jednoduše zjistit, zda se jedná o padělek SKF.“, říká Dietmar Kohn, regionální obchodní manažer SKF Německo. 


Několik hodin od okamžiku, kdy se zákazník dozvěděl, že může použít aplikaci SKF Authenticate a velkorozměrové ložisko DGBB (6260 M) pomocí ní ověřil, se ukázalo, že je ložisko padělané. 
“AEM-Anhaltische Elektromotorenwerk Dessau GmbH je velká společnost, která běžně nakupuje přímo od SKF, ale kvůli dlouhým dodacím lhůtám se rozhodla získat ložisko od místního neautorizovaného dodavatele”, říká Dietmar Kohn. 

Počáteční reakce zákazníka, kdy dával vinu kvalitě ložiska, se změnila v úlevu, že došlo k zachycení padělku ještě předtím, než byl stroj dodán - selhání ložiska by pak bylo katastrofou. Aplikační inženýři z SKF následně vymysleli řešení, jak padělané ložisko nahradit jiným dostupným ložiskem. 

Mnoho pracovníků ze zákaznické podpory se setkává s reklamacemi nefunkčních ložisek. Poruchy ložisek jsou většinou způsobeny nesprávnou montáží nebo mazáním, avšak ložisko, které vypadá přesně jako originál, může být ve skutečnosti také padělek. 

S rostoucí ekonomikou roste také počet padělků na trhu - dejte si pozor na dobrou dostupnost u nedostatkového zboží!
Globální ekonomika stále roste, a to zejména v oblasti těžkého průmyslu. Nezřídka kdy se tedy stane, že růst poptávky po průmyslových komponentech (včetně ložisek) překoná výrobní kapacitu. Spolu s prodlužováním dodacích lhůt dochází k tomu, že se někteří zákazníci i distributoři při hledání výrobků obracejí na neautorizované dodavatele. A právě v této situaci je zaznamenán jasný nárůst odhalených padělků. Neautorizované zdroje jsou v této situaci někdy schopné nabídnout výrobky s kratšími dodacími lhůtami, avšak se zvýšeným rizikem, že se může jednat o padělky – neznačková ložiska jsou v takových případech označována značkou prémiového výrobce. Pokud není konkrétní výrobek dostupný u autorizovaných distributorů, je málo pravděpodobné, že by neautorizovaný zdroj mohl nabídnout dřívější termín dodání. 

SKF nedávno podpořila španělskou policii při razii proti společnosti, která se specializovala na dovážení padělků velkorozměrových ložisek z Číny do Evropské unie. Zásilky jim byly doručovány každý týden s kratšími dodacími lhůtami než z výrobního závodu SKF. Problémem nejsou pouze padělky, ale také zastaralé verze výrobků, kdy zákazník obdrží ložiska vyrobená i před více než 20 lety, která by rozhodně měla být považována za zastaralá a nesrovnatelná s jejich současnými verzemi. Technická úroveň padělků je nepředvídatelná a může mít závažný dopad na spolehlivost stroje a jeho provozuschopnost. Kupujte výrobky u distributorů, kteří nakupují zboží přímo od výrobce. 

Nejsnazší způsob, jak zkontrolovat pravost
Stáhněte si aplikaci SKF Authenticate, která je zdarma k dispozici na AppStore a Google Play a je v českém jazyce. Pokud byste si nebyli jistí, jak aplikaci použít, specialisté z SKF vám rádi poradí, jak ji používat. 
Stahujte v AppStore a na Google Play

SpinnerČekejte