Usnesení švédského soudu ve věci odsouzení za trestný čin obchodu s padělky výrobků SKF

Švédský soud odsoudil jednu osobu k ročnímu nepodmíněnému trestu, pětiletému zákazu obchodní činnosti a náhradě škody vzniklé společnosti SKF, z důvodu jejího shledání vinným z porušení švédského práva ochrany obchodní ochranné známky vůči značce SKF. Soud zjistil, že úmyslně nakoupil padělané výrobky SKF a poté tyto výrobky s vysokými maržemi prodával nic netušícím zákazníkům.

Soudní případ trestního a občanského práva byl výsledkem policejní razie, provedené v březnu 2010 v obchodech ve Stockholmu a Avestě (město v centrální části Švédska), při které policie našla tisíce padělaných výrobků SKF.

Při identifikaci padělaných ložisek spolupracovala s policií také společnost SKF. Jako padělané byly označeny výrobky SKF, neoprávněně označené značkou SKF a zabalené do napodobenin balení SKF. Padělané průmyslové produkty, jako jsou ložiska, mohou výrazně snížit životnost strojů a v horším případě také ohrozit lidské životy. SKF aktivně spolupracuje s právními orgány po celém světě s cílem usnadnění právních opatření proti všem, kteří jsou zapojeni do obchodu s padělanými výrobky SKF.

SKF aktivně spolupracuje se státními orgány v České a Slovenské republice, kde řeší několik případu zneužití ochranných známek SKF. SKF je členem Světové asociace výrobců ložisek WBA (World Bearing Association), kde společně s dalšími výrobci ložisek bojuje proti obchodu s padělky, viz. www.stopfakebearings.com

 

Nakupujte bezpečně = jako autorizovaný distributor SKF pro ČR, Vám zaručujeme bezpečný nákup přímo z centrálního skladu výrobce.