Hledat produktProdukty

Produkty

Vyhledávám

Kategorie

Vyhledávám

Axiální ložiska

Axiální kuličková ložiska jsou rozebíratelná, hřídelový kroužek, tělesový kroužek a klec s kuličkami se montují zvlášť. Jsou vyráběna v několika řadách. Jsou dodávána jako jednosměrná nebo obousměrná.

Jednosměrná axiální ložiska se skládají z hřídelového kroužku s oběžnou dráhou, klece s kuličkami a tělesového kroužku s oběžnou dráhou. Tato ložiska mohou přenášet axiální zatížení pouze v jednom směru. Na ložiska nesmí působit radiální zatížení. Ložiska jsou vyráběna v normální přesnosti, pro uložení náročnější na přesnost se používají ložiska s vyšší přesností chodu.

Obousměrná axiální ložiska mají dvě klece s kuličkami umístěnými mezi hřídelovým kroužkem a dvěma tělesovými kroužky. Střední hřídelový kroužek má oběžné dráhy pro valivá tělesa  na obou stranách a upevňuje se na čep. Tělesové kroužky mají oběžnou dráhu jen na jedné straně. Tato ložiska  mohou přenášet axiální zatížení v obou směrech. Na ložiska nesmí působit radiální zatížení. Ložiska jsou vyráběna v normální přesnosti, pro uložení náročnější na přesnost se používají ložiska s vyšší přesností chodu.

tlacitko-kompletni-sortiment.jpg
SpinnerČekejte